דר' דניאל גולני

מק"ט: 37-2213
184 עמודים - כריכה קשה
מחיר: 119 ₪

תאור:

הספר דייג וגידול דגים בישראל הוא הראשון מסוגו המתפרסם בישראל. בשנים האחרונות גבר בארץ העניין הציבורי בשמירת הסביבה הימית והשפעת הדייג על התהליכים המתרחשים בסביבה זו. לפיכך עלה הצורך להוציא לאור ספר בעברית, המבהיר את הרקע ואת המושגים הקשורים לתולדות הדייג בישראל.

הספר סוקר את ההסטוריה של התפתחות הדייג וחקלאות המים עוד טרום קום המדינה ועד לימינו אלה, ומציג בלשון בהירה, בליווי תרשימים ותצלומים מרהיבים, את שיטות הדייג השונות על היתרונות ועל החסרונות שבהן. בתחום חקלאות המים, מתוארות בו שיטות גידול הדגים מהמוקדמות ועד החדשניות ביותר יחד עם המחקרים שעליהם הן מבוססות.

בספר יש גם מידע מפורט על הדגים המסחריים הנפוצים בישראל שמקורם בדייג או בגידול חקלאי. לצד כל תמונת הדג מובאים שמו המדעי ושמו המקובל בשבע שפות, המשמשים את תושבי ישראל וכן מתוארים מהלך חייו וחשיבותו המסחרית.

הספר נועד לחוקרים ולחובבים וכל המתעניין בדייג, בגידול דגים, בממשק וניהול הסביבה הימית ובשוק הדגים המקומי.

דר' דני גולני הוא ביולוג ימי החוקר דגים ודייג מזה 40 שנה. הוא מעביר קורסים על ביולוגיה ואקולוגיה של דגים במכון למדעי החיים ובפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ובבית הספר למדעי הים במרכז האקדמי רופין במכמורת. במשך עשרים שנה שימש כיועץ המדעי של האגף לדייג במשרד החקלאות. חבר מערכת במספר עיתונים מדעיים. כתב וערך מספר ספרים ופרסם למעלה ממאתיים פרסומים מדעיים.