חמדה ארנון-קרסילובסקי

מק"ט: 37-1512
400 עמודים - כריכה קשה
מחיר: 140 ₪

תאור:

 

הגן הינו סוג של יצירת אמנות, ו"רוח המקום" השורה בו היא תוצאה של שילוב סביבתו התרבותית של המקום, נתוניו הפיזיים והגיאוגרפיים וגם ההיסטוריה שלו. אלה, יחד עם הנוף הנשקף, יעניקו את ההשראה לתכנונו ולהקמתו של הגן, בכל מקום, לכל שימוש ובכל גודל, מבלי שיווצרו ניגוד או חריגה בחיבור. או אז יתקיים ייעודו: לגרום להנאה ולתועלת לשוהים ולמטיילים בו ולהשרות עליהם את אווירת החופש והשחרור.  הבנת המקום ורוחו היא הגרעין ממנו יצמח הגן.

 

 

 

בתמונות לוויין של אזור המזרח-תיכון מצטיירת ארץ-ישראל כפס ירוק וקטן בתוך משטחים צהובים נרחבים. בספר זה נדון ב"כתם הירוק" הזה, אך נבחר ממנו את הגנים שהם מעשה ידי אדם, ונבחן את מקומם ותפקידם של גנים אלה בחיי האנשים בארץ-ישראל, מאז תקופת המקרא ועד לימינו. מטרת הספר הינה שכל אדם המתכוון  לתכנן, להקים או לשפר את גנו, יוכל לאתר בספר זה את המאפיינים המתאימים לכך, בין אם המדובר בגן פרטי, במרפסת, בחצר קטנה, בגן ציבורי או בפארק לאומי רחב ידיים.

 

 

 

הספר, שהוא פרי עמל מקצועי של שנים רבות, מציג מגוון רחב של גנים, ביניהם גנים  היסטוריים, מדרום הנגב ועד רמת הגולן, מהים-התיכון ועד לירדן, והוא פורש רקע גנני והיסטורי נרחב לעוסקים בגנים ובנוף, למטיילים ולכל אוהבי ההיסטוריה של ארץ-ישראל, תרבותה וגניה.

 

 

 

 

 

חמדה ארנון-קרסילובסקי, היא בוגרת החוגים להיסטוריה כללית ולהיסטוריה של המזרח-התיכון באוניברסיטת תל-אביב, ובעלת דיפלומה ממה"ט ומכללת "אורט" בכפר-סבא כהנדסאית אדריכלות נוף. פרסמה מאמרים בירחונים "גן ונוף" ו"גנים ירוקים" ועוסקת בתכנון גנים ובכתיבה.