ציפורים נודדות

פול קרלינגר

מק"ט: 37-1136
192 עמודים - כריכה קשה
מחיר: 96 ₪

תאור:

מדוע ציפורים מסוימות נודדות בלילה ואחרות ביום? כיצד ציפורים אשר מעולם לא נדדו יודעות מתי לצאת לדרך ולאן לעוף? כיצד עַלווית זעירה, השוקלת 8 גר', חוצה 1,500 ק"מ של מדבר במעוף רצוף של כמה ימים?

תופעת נדידת הציפורים סיקרנה צפרים ועודדה מחקרים מדעיים רבים זה שנים רבות.

פול קרלינגר מפשט את מורכבותה של הנדידה בספר זה. בסיוע תרשימים ודוגמאות, הוא דן ביסודות התעופה, בהשפעת מזג האוויר ומכשולים טבעיים ובאסטרטגיות תעופה. כמה מהר וכמה גבוה עפות ציפורים, מה המרחק שהן עוברות ביום נדידה וכיצד הן מנווטות ומוצאות את דרכן. המדריך המרתק הזה לנדידת ציפורים מספק לצפרים ולחובבי טבע מידע על הממצאים המדעיים העדכניים ביותר בתחום.

פול קרלינגר עבד כמנהל מרכז הצפרות של קייפ מיי במסגרת אגודת אודובון במשך 7 שנים והיום משמש יועץ לענייני איכות סביבה. הוא כתב את אסטרטגיות תעופה של דורסים בנדידה (Flight Strategies of Migrating Hawks) ופירסם מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים ובמגזינים שעוסקים בצפרות.

המאייר פט ארצ'ר הוא צפר מנוסה ואמן החי בקונטיקט.

המתרגם יהונתן מירב הוא צפר במשרה מלאה ופרויקטור במרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע. הוא ממונה בין השאר על סקר נדידת הסתיו בשיתוף חיל האוויר הישראלי וביחד עם דן אלון עומד מאחורי פסטיבל הצפרות הבינלאומי באילת. בשנים האחרונות הוא מפעיל את אתר האינטרנט "צפר", פורטל צפרות ישראלי מצליח.